Wyjaśnienie

 

 

 

 

 

 

Cały tekst z zapisków Klemensa Brentano zapisany według widzeń świątobliwej  ANNY KATARZYNY EMMERICH zobrazowany jest przez walory filatelistyczne, których zbiór powiększałem przez bardzo długie lata.

 

Każdy tekst z rozdziałów zakończony jest przemyśleniami, których inspiracją są medytacje, z rozważań Pisma Świętego zawartych w miesięczniku „Słowo wśród nas” wydawanego przez Księży Marianów. Oprócz czytań liturgii Mszy świętej na każdy dzień, są tam rozważania, które odzwierciedlają całość naszego ziemskiego życia, opisane w bardzo przystępny sposób, świadectwa, artykuły o wierze.

 

Poczta Polska również wydała wiele pozycji o tematyce religijnej, a na szczególną uwagę zasługują karty ilustrowane obrazujące 32 różne fragmenty ołtarza z Kościoła Mariackiego w Krakowie. Wydane one zostały z okazji 400-lecia śmierci Wita Stwosza w 1933 roku, a następnie w związku z obniżeniem taryfy pocztowej przedrukowano na kartach nowe wartości, co miało miejsce w 1934 roku. Niniejsze karty są z obiegu pocztowego. Starałem się je wszystkie umieścić na stronie, odpowiednio pod właściwy tekst dołączając.  Dla mnie osobiście walory z obiegu pocztowego posiadają w pewnym sensie sentymentalną wartość, dlatego starałem się zebrać te, którym nadano bieg pocztowy, aniżeli czyste.

 

Przedostatnia pozycja niniejszej strony internetowej to moja osobista refleksja, której temat to: „Przez krzyż - do zbawienia”. Również podparta walorami filatelistycznymi.


Chcę również przybliżyć w opisie to najznakomitsze dzieło, którym jest wielki ołtarz Kościoła Mariackiego w Krakowie, a które zostało w roku 1939 wywiezione przez hitlerowców w głąb Rzeszy, a losy jego niepokoiły naród przez cały okres wojny. Odetchnięto z ulgą, gdy to arcydzieło po przeszło sześciu latach nieobecności powróciło w mury starego Krakowa.